Wyważanie koła ( 1 szt.)

Wyważanie koła ( 1 szt.)
Wyprzedaż! Wyważanie koła ( 1 szt.) Zobacz większe

warsztat

Nowy produkt

OPIS PRODUKTU

Producent: 

Wyważanie koła ( 1 szt.)

Nasz warsztat prowadzi usługi w zakresie

  • wymiana opon ( samochody osobowe/ SUV dostawcze )
  • Wymiana opon z czujnikami ciśnienia
  • Wymiana kół ( z wyważaniem/ bez wyważania )
  • Wyważanie kół
  • Wulkanizacja
  • Przechowywanie opon ( 6 m-cy )

Więcej szczegółów

KORZYŚCI W THOMAS MARKT

DARMOWA DOSTAWA

2 LETNIA GWARANCJA na wszystkie produkty

100% zadowolonych klientów

14-dniowa gwarancja zwrotu środków

Bezpieczne płatności

Bezpieczne zwroty

300 Przedmioty

Umów wizytę telefonicznie

25 zł brutto

NATYCHMIASTOWA DOSTAWA

w ciągu 2-3 dni roboczych, tylko 0,00 zł

Dlaczego należy wyważać koła?

Najważniejsze jest bezpieczeństwo i komfort jazdy. Odpowiednio dobrane felgi wraz z oponami są jednym z najważniejszych systemów bezpieczeństwa w każdym samochodzie. Od ich właściwego dopasowania i wyważenia zależą właściwości trakcyjne. Ma to bezpośrednie przełożenie na pewność prowadzenia nawet w trudnych warunkach atmosferycznych. Wyważenie kół polega na równomiernym rozkładzie masy felgi i opony w taki sposób, aby masa koła na oś pojazdu po zamontowaniu została rozłożona wokół środka obrotu.

Niewyważenie powstałe w czasie eksploatacji

Jazda po niskiej jakości drogach może doprowadzić do utraty prawidłowego wyważenia koła. Najczęściej przyczyną jest wjazd ze znaczną prędkością w wyrwę w jezdni, studzienkę lub najazd na krawężnik. W zależności od siły, z jaką koło najedzie na przeszkodę, może dojść do uszkodzenia amortyzatora lub felgi. Zwykle prowadzi to do zmiany środka ciężkości i masy wokół osi obrotu. Powoduje to bicie opon i przenosi drgania na kierownicę lub karoserię podczas jazdy.

Koła w czasie jazdy mogą stracić prawidłowe wyważenie również z powodu uszkodzenia felgi lub ścierania się bieżnika. Takie uszkodzenie może nie zapewnić właściwych parametrów jazdy.

Jakie są skutki jazdy z niewyważonymi kołami?

Niezależnie od tego, czy koła zostaną źle wyważone z powodu wady w budowie opony lub felgi czy też w następstwie zderzenia z przeszkodą, skutki jazdy będą podobne. Poza drganiem kierownicy i karoserii z pewnością zauważymy pogorszoną sterowność samochodu w czasie jazdy i hamowania. Auto może „ściągać” na boki, a także z opóźnieniem reagować na ruchy kierownicy. Jazda tego typu jest nie tylko niebezpieczna, ale dodatkowo powoduje szybsze zużywanie się elementów zawieszenia i opon.