Wymiana opony felga aluminiowa 20"-22" ( 1 szt. )

Wymiana opony felga aluminiowa 20"-22" ( 1 szt. )
Wyprzedaż! Wymiana opony felga aluminiowa 20"-22" ( 1 szt. ) Zobacz większe

warsztat

Nowy produkt

OPIS PRODUKTU

Producent: 

Wymiana opony felga aluminiowa 20"-22" ( 1 szt. )

Nasz warsztat prowadzi usługi w zakresie

  • wymiana opon ( samochody osobowe/ SUV dostawcze )
  • Wymiana opon z czujnikami ciśnienia
  • Wymiana kół ( z wyważaniem/ bez wyważania )
  • Wyważanie kół
  • Wulkanizacja
  • Przechowywanie opon ( 6 m-cy )

Więcej szczegółów

KORZYŚCI W THOMAS MARKT

DARMOWA DOSTAWA

2 LETNIA GWARANCJA na wszystkie produkty

100% zadowolonych klientów

14-dniowa gwarancja zwrotu środków

Bezpieczne płatności

Bezpieczne zwroty

300 Przedmioty

Umów wizytę telefonicznie

40 zł brutto

NATYCHMIASTOWA DOSTAWA

w ciągu 2-3 dni roboczych, tylko 0,00 zł

Dlaczego warto wymieniać opony?

Opony zimowe są projektowane tak, aby zapewniać zrównoważone właściwości jezdne na suchym asfalcie, śniegu, lodzie, błocie pośniegowym oraz podczas opadów deszczu. Dzięki temu są najskuteczniejszą bronią przeciw trudnym warunkom drogowym.

Zalety opon zimowych

Dwie najważniejsze zalety opon zimowych to: dobre odprowadzanie wody w temperaturach zimowych oraz zachowywanie przyczepności na nawierzchniach śliskich i zaśnieżonych (hamowanie, przyspieszanie, trakcja boczna i poprzeczna).

Ogumienie przeznaczone na zimę składa się z miękkiej mieszanki gumy cechującej się większą zawartością krzemionki, wyższym udziałem procentowym kauczuku naturalnego oraz dodatków w postaci olejów roślinnych lub żywicy. Dzięki temu opona jest elastyczniejsza i nie twardnieje w niskich temperaturach. Wykazuje lepsze właściwości na różnego rodzaju nawierzchniach już poniżej temperatury 7 stopni Celsjusza.

Równie ważna jest rzeźba bieżnika. Charakteryzuje się dużymi blokami w strefie barkowej i zwiększoną ilością odpowiednio ukształtowanych nacięć, tzw. lameli. Większe klocki barkowe i gęsto rozmieszczone lamelki znacząco poprawiają przyczepność, stabilność oraz kontrolę.

Opona zimowa dwukrotnie skraca dystans potrzebny do zatrzymania się na śliskiej nawierzchni w stosunku do jej letniego odpowiednika. Dzięki temu kierowca może pewniej i bezpieczniej prowadzić auto w zimowych warunkach drogowych.

Wady opon zimowych

Trudno doszukać się poważnych wad w oponach zimowych, stanowiących optymalne rozwiązanie dla bezpieczeństwa jazdy w tym czasie. Z pewnością najbardziej odczuwalną, ale niedyskwalifikującą, jest zwiększony poziom głośności generowany podczas jazdy.

7 innych produktów w tej samej kategorii: