Opcje zakupów

Kasowanie inspekcji olejowej 

W tej kategorii nie ma produktów.
Kasowanie inspekcji olejowej

Kasowanie inspekcji

Większość samochodów wyposażonych jest w lampki lub wskaźniki przypominające o dokonaniu inspekcji, czyli przeglądu technicznego oraz wymianie oleju silnikowego. Inspekcja to komunikaty wyświetlane w obrębie wskaźników auta w postaci symbolu klucza lub w komunikatach " Service", " Oil service" lub " Inspection". Po wykonaniu zaleceń zgodnie z instrukcją producenta, należy zwyczajnie wykasować komunikat. 

Kasowanie inspekcji olejowej – dlaczego warto przeprowadzać tę czynność?

Samochody różnych marek, a zwłaszcza te bardziej nowoczesne, gwarantują swoim użytkownikom wiele przydatnych funkcji. Za jedną z nich uznać należy kasowanie inspekcji olejowej. Jeśli nie wiesz, czym ona jest lub czy możesz skorzystać z niej w swoim aucie, na pewno warto się nią zainteresować. Dzięki tej czynności można bowiem zawsze uzyskać przypomnienie o konieczności przeprowadzania inspekcji, a więc inaczej mówiąc – przeglądu technicznego, w czasie którego często okazuje się konieczna wymiana oleju. Warto pamiętać, że w autach z zawieszeniem pneumatycznym, gdy pojawi się problem w zawieszeniu, wyświetla się kontrolka pomarańczowa lub czerwona z ikoną samochodu bądź amortyzatora. Jest oznaką problemu z zawieszeniem. Przy pomarańczowej należy niezwłocznie udać się do serwisu, jednak przy czerwonej - pozostaje tylko skorzystanie z lawety, gdyż jazda z takim uszkodzeniem może zniszczyć resztę zawieszenia. Nie warto więc ignorować żadnego z komunikatów. 

Możliwość kasowania inspekcji w Citroenie C4 i wielu innych autach

Jeżeli należysz do tych osób, którym zdarza się nie dopilnować terminu kolejnej wizyty w warsztacie samochodowym, by został przeprowadzony w nim przegląd techniczny samochodu, rozwiązaniem Twojego problemu może być kasowanie inspekcji. Citroen C4 to tylko jedno z wielu aut, których posiadacze poradzili sobie z nim w bardzo łatwy sposób. Po zakończonym przeglądzie swoich pojazdów zadbali o to, by lampka bądź wskaźnik informujące wcześniej o konieczności jego przeprowadzenia zostały wykasowane, aby w przyszłości mogły ponownie poinformować o jej zaistnieniu. W jaki jednak sposób to zrobić? Najczęściej mechanicy wyręczają w tym swoich klientów, ale kierowcy mogą równie łatwo samodzielnie przeprowadzić kasowanie inspekcji w Mercedesach A Klasy czy też w innych pojazdach.

Mercedes A Klasa – kasowanie inspekcji olejowej samodzielnie lub w warsztacie Thomas Markt

Kasowanie inspekcji w Audi A6 – dla przykładu – wymaga: naciśnięcia i przytrzymania przycisku kasowania przebiegu dziennego (znajduje się po prawej stronie zegarów), włączenia zapłonu, naciśnięcia przycisku ustawienia zegara (po lewej stronie), wyłączenia i włączenia zapłonu ponownie. Jak zatem widzisz, tylko chwila wystarczy, aby wykonać kasowanie inspekcji. BMW E39 czy poszczególne modele Mercedesa także nie sprawiają trudu, jeśli chodzi o wykonanie opisywanej czynności, lecz przebiega ona nieco inaczej, co warto mieć na uwadze. Pamiętaj również o tym, że zawsze możesz skorzystać z naszych usług. Jako firma Thomas Markt nie tylko dystrybuujemy różnego rodzaju części samochodowe, ale też na życzenie Klientów dokonujemy przeglądu technicznego ich aut, pamiętając zawsze o tym, by przeprowadzić kasowanie inspekcji. W 211 i inne modele Mercedesów, poszczególne Citroeny czy auta marki BMW nie mają przed nami tajemnic, więc chętnie pomożemy Ci z ich obsługą, jeśli cokolwiek będzie dla Ciebie niejasne.