Opcje zakupów

Test akumultora 

W tej kategorii nie ma produktów.
Test akumultora

Akumulator co to takiego?

Akumulator jest chemicznym (kwasowo-ołowiowym) źródłem energii elektrycznej w samochodzie. Ma on za zadanie dostarczyć energię potrzebną do rozruchu jednostki napędowej pojazdu oraz do zasilenia urządzeń elektrycznych w trakcie postoju. Akumulator zasila także instalację w momencie, gdy silnik pojazdu jest włączony, ale jego prędkość obrotowa jest zbyt mała, aby alternator mógł dostarczyć wymagana ilość prądu.

Akumulatory mimo prostej budowy mogą być narażone na liczne problemy techniczne, które będą wpływać na ich jakość, wydajność. Z biegiem czasu możemy zaobserwować nie tylko eksploatacyjne zużycie, lecz także następujący niedobór elektrolitu, utratę pojemności elektrycznej, zwarcia, zasiarczanie, opad masy czynnej. To tylko część z występujących problemów z akumulatorami.

Jak dbać o akumulator?

Regularna diagnostyka akumulatora to jedna z metod dbania o jego stan. Warto trzymać się pewnych zasad dotyczących eksploatacji, które pozwolą utrzymać samochodową baterię w dobrej kondycji. Zaniedbane i zaśniedziałe bieguny oraz klemy mogą prowadzić do wahań napięcia. Szczególnie przed zimą warto sprawdzić akumulator w specjalistycznym punkcie. Nie chodzi tylko o prostą kontrolę napięcia miernikiem czy sprawdzenie gęstości elektrolitu. Najważniejszy będzie w tym przypadku pomiar wydajności naszej baterii pod obciążeniem. Dopiero on wykaże realną sprawność tego podzespołu.

Kiedy należy wymienić akumulator?

Kiedy pomimo ładowania akumulatora, ten już po kilku dniach pracy odmawia posłuszeństwa. W takim wypadku mogło faktycznie dojść do utraty pojemności elektrycznej, opadu masy czynnej, zwarcia, zasiarczanie bądź uszkodzenia mechanicznego. Jeśli w jakikolwiek sposób obudowa baterii uległa uszkodzeniu, akumulator powinien zostać jak najszybciej wymieniony. To samo tyczy się sytuacji, gdy nagle odmawia on całkowitej współpracy.

Umów się!
660-414-304
Sklep Thomas Markt
ul. Szachowa 1 lok. 868
04-894 Warszawa