Opcje zakupów

Uruchomienie zacisku hamulcowego 

W tej kategorii nie ma produktów.
Uruchomienie zacisku hamulcowego

Rola zacisku hamulcowego?

W zacisku hamulcowym zamocowane są dwa bardzo ważne elementy układu hamulcowego – tłoczek i klocki hamulcowe. Klocki znajdujące się po obu stronach tarczy hamulcowej.

Jak to wszystko działa?

Po naciśnięciu pedału hamulca, pracę rozpoczyna pompa hamulcowa. Pompa tłoczy płyn hamulcowy, a ciśnienie zależne jest od siły nacisku na pedał hamulca. Przy bardzo gwałtownym hamowaniu, ciśnienie jest dodatkowo zwiększane przez układ wspomagania nagłego hamowania. Płyn jest tłoczony w stronę zacisków hamulcowych. Najpierw za pomocą sztywnych, a potem elastycznych przewodów hamulcowych. Nacisk płynu powoduje dociskanie klocka hamulcowego tarczy hamulcowej. Najpierw dociskany jest jeden klocek, a potem drugi. Tarcie klocków o powierzchnię tarczy powoduje hamowanie auta.

Umów się!
660-414-304
Sklep Thomas Markt
ul. Szachowa 1 lok. 868
04-894 Warszawa


Awarie zacisku hamulcowego

Zaciski hamulcowe pracują w bardzo ciężkich warunkach, albowiem są one narażone na działanie wysokich temperatur (nagrzewają się w czasie hamowania, tak samo jak elementy, z którymi współpracują, czyli klocki i tarcze hamulcowe). Dostające się do układu nieczystości oraz agresywne środowisko płynu hamulcowego powodują, że uszkadzają się gumowe elementy uszczelniające. Gumowy pierścień umieszczony w zacisku zapobiega wydostawaniu się płynu hamulcowego podczas ruchu tłoczka.