Opcje zakupów

Wymiana tarcz hamulcowych 

W tej kategorii nie ma produktów.
Wymiana tarcz hamulcowych

Tarcze hamulcowe

Tarcze hamulcowe mają ogromny wpływ na bezpieczeństwo jazdy samochodem. Należy wymieniać je już przy pierwszych objawach świadczących o ich zużyciu.Tarcze hamulcowe, podobnie jak klocki hamulcowe, zużywają się podczas hamowania. Z powierzchni tarcz współpracujących z klockami odrywają się cząsteczki, a w skrajnie trudnych warunkach pracy wręcz opiłki metalu – w efekcie tarcze hamulcowe robią się coraz cieńsze a na ich zewnętrznej krawędzi powstaje rant, który w skrajnych warunkach może zacząć ocierać o element klocka i powodować charakterystyczne szuranie.

Szok termiczny wywołany przez wodę może doprowadzić do skrzywienia (zwichrowania) tarcz hamulcowych. Dzieje się tak podczas jazdy w deszczu i szybkiego przejazdu przez kałużę z rozgrzanymi tarczami, ale także podczas mycia auta zaraz po jeździe, zanim tarcze wystygną. Tarcze mogą ulec też deformacji w wyniku nieustannie wysokiej temperatury wytwarzanej przez zapieczony zacisk hamulcowy a także podczas gwałtownego najechania na krawężnik.

Kiedy wymienić tarcze hamulcowe

Typowe symptomy wyeksploatowanych tarcz hamulcowych to przede wszystkim drgania kierownicy, pulsowanie pedału hamulca, piski dobiegające z okolic kół oraz pogorszenie skuteczności hamowania.

Umów się!
660-414-304
Sklep Thomas Markt
ul. Szachowa 1 lok. 868
04-894 Warszawa