Opcje zakupów

Wymiana tarcz hamulcowych 

Jest 1 produkt.
Wymiana tarcz hamulcowych

Tarcze hamulcowe

Tarcze hamulcowe mają ogromny wpływ na bezpieczeństwo jazdy samochodem. Należy wymieniać je już przy pierwszych objawach świadczących o ich zużyciu.Tarcze hamulcowe, podobnie jak klocki hamulcowe, zużywają się podczas hamowania. Z powierzchni tarcz współpracujących z klockami odrywają się cząsteczki, a w skrajnie trudnych warunkach pracy wręcz opiłki metalu – w efekcie tarcze hamulcowe robią się coraz cieńsze a na ich zewnętrznej krawędzi powstaje rant, który w skrajnych warunkach może zacząć ocierać o element klocka i powodować charakterystyczne szuranie.

Szok termiczny wywołany przez wodę może doprowadzić do skrzywienia (zwichrowania) tarcz hamulcowych. Dzieje się tak podczas jazdy w deszczu i szybkiego przejazdu przez kałużę z rozgrzanymi tarczami, ale także podczas mycia auta zaraz po jeździe, zanim tarcze wystygną. Tarcze mogą ulec też deformacji w wyniku nieustannie wysokiej temperatury wytwarzanej przez zapieczony zacisk hamulcowy a także podczas gwałtownego najechania na krawężnik.

Kiedy wymienić tarcze hamulcowe

Typowe symptomy wyeksploatowanych tarcz hamulcowych to przede wszystkim drgania kierownicy, pulsowanie pedału hamulca, piski dobiegające z okolic kół oraz pogorszenie skuteczności hamowania.

Pokazuje 1 - 1 z 1 pozycji
  • Wymiana tarcz hamulcowych ( 1 oś ) Nasz warsztat prowadzi usługi w zakresie zapewnienia prawidłowego działania układu hamulcowego wymiana klocków hamulcowych wymiana tarcz hamulcowych wymiana szczęk hamulcowych regulacja hamulca ręcznego uruchomienie zacisku hamulcowego wymiana płynu hamulcowego

    150 zł
    Umów wizytę telefonicznie
    Szybki podgląd
Pokazuje 1 - 1 z 1 pozycji
Umów się!
660-414-304
Sklep Thomas Markt
ul. Szachowa 1 lok. 868
04-894 Warszawa