Opcje zakupów

Wymiana klocków hamulcowych 

Jest 1 produkt.
Wymiana klocków hamulcowych

Klocki hamulcowe

Klocki hamulcowe mają ogromny wpływ na bezpieczeństwo jazdy samochodem. Należy wymieniać je już przy pierwszych objawach świadczących o ich zużyciu.

Kiedy wymienić klocki hamulcowe

Łatwo rozpoznać zużyte klocki hamulcowe. Większość z nich ma zainstalowane specjalne blaszki, które podczas hamowania wydają metaliczny dźwięk oznaczający, że nadeszła pora ich wymiany. Klocki, które nie mają blaszek, będą po prostu piszczeć w czasie hamowania, co również stanowi dla nas sygnał ostrzegawczy. Niektóre auta premium są także wyposażone w specjalny system, który na desce rozdzielczej informuje kierowcę o tym, że należy wymienić klocki.

Jak jeździć po wymianie klocków hamulcowych

Po wymianie klocków, pierwsze kilometry należy pokonywać ostrożnie. Hamulce wymagają ułożenia, czyli wstępnego uformowania. Okładziny klocków muszą dopasować się do niezmienionej tarczy hamulcowej. W celu takiego układania pierwsze 3-4 hamowania należy wykonać delikatnie. Wskazane jest rozpędzić auto do ok. 50 km/h i stopniowo naciskać pedał hamulca spowalniając auto do ok. 15 km/h.

Pokazuje 1 - 1 z 1 pozycji
  • Wymiana klocków hamulcowych Nasz warsztat prowadzi usługi w zakresie zapewnienia prawidłowego działania układu hamulcowego wymiana klocków hamulcowych wymiana tarcz hamulcowych wymiana szczęk hamulcowych regulacja hamulca ręcznego uruchomienie zacisku hamulcowego wymiana płynu hamulcowego

    100 zł
    Umów wizytę telefonicznie
    Szybki podgląd
Pokazuje 1 - 1 z 1 pozycji
Umów się!
660-414-304
Sklep Thomas Markt
ul. Szachowa 1 lok. 868
04-894 Warszawa