Opcje zakupów

Wymiana rozrządu 

W tej kategorii nie ma produktów.
Wymiana rozrządu

Jaką rolę pełni pasek rozrządu w silniku?

Pasek rozrządu to bardzo ważny element w samochodzie. To dzięki niemu silnik a konkretnie zawory i tłoki pracują poprawnie. Jeśli ulegnie zniszczeniu może spowodować bardzo drogie uszkodzenia. 

Układ rozrządu steruje mechanizmem, który zapewnia dopływ mieszanki paliwowo powietrznej , a także zajmują się usuwaniem produktów spalania (spalin). W silnikach z bezpośrednim wtryskiem paliwa (benzynowych i wysokoprężnych), rozrząd napędza pompę wysokiego ciśnienia.  Jej zadaniem jest sprężanie paliwa do wysokiego ciśnienia, nim zostanie ono podane do wtryskiwaczy. Poza tym rozrząd napędza też pompę wody (zapewniającą obieg cieczy chłodzącej w układzie chłodzenia).

Czym grozi zerwanie paska rozrządu?

Najpoważniejszą wadą paska jest to, że zawodzi on bez jakiegokolwiek ostrzeżenia. Lista czynności i elementów wymagających naprawy po zerwaniu paska rozrządu może być bardzo długa: począwszy od wymiany zaworów, uszczelniaczy, wałka, śrub przez wymianę głowicy a skończywszy na tłokach lub wale korbowym. Część awarii wręcz kończy się wymianą całego silnika a to są już bardzo wysokie koszty.

Co warto wymienić razem z paskiem rozrządu?

W trakcie typowej wymiany rozrządu montuje się nowy pasek i ewentualnie napinacz. Poza tym wymiany mogą też wymagać rolki prowadzące i śruby. Stan ich zużycia musi określić mechanik. W trakcie wymiany rozrządu powinno się zamontować nową pompę cieczy chłodzącej.

Umów się!
660-414-304
Sklep Thomas Markt
ul. Szachowa 1 lok. 868
04-894 Warszawa