Opcje zakupów
Usługi diagnostyczne

Diagnostyka komputerowa

Obecnie większość samochodów zaopatrzona jest w liczne usprawnienia elektroniczne sterowane przez centralny komputer samochodu. Elektronika będąca wyposażeniem samochodu usprawnia funkcjonalność pojazdu. Diagnostyka to nic innego jak weryfikacja systemów znajdujących się w samochodzie przy wykorzystaniu komputerów diagnostycznych. Umożliwia wykrycie przyczyn awarii bez konieczności rozbierania pojazdu. W przypadku wykrycia niesprawności bądź usterki jednego z podzespołów czujnik odbiera sygnał i zapisuje tę informację w postaci błędu. Diagnostyka komputerowa w warsztatach pozwala na odczytanie kodu błędu i szybkie wyeliminowanie usterki.

W Naszym warsztacie Dr. Mechanik diagnostyka komputerowa przeprowadzana jest sprawnie i może zostać połączona z usługami kompleksowej naprawy uszkodzonych elementów.

Usługi diagnostyczne Jest 4 produktów.

Pokazuje 1 - 4 z 4 elementów
Pokazuje 1 - 4 z 4 elementów
Umów się!
660-414-304
Sklep Thomas Markt
ul. Szachowa 1 lok. 868
04-894 Warszawa


Które systemy można sprawdzić dzięki diagnostyce komputerowej?

Diagnostyka silnika- sprawdza stan techniczny silnika, bez konieczności jego demontażu i ocenia na podstawie osiągów zużycia paliwa, oleju oraz ciśnienia sprężania w cylindrach.

Diagnostyka układu zasilania- określenie ilości paliwa zużytego podczas eksploatacji pojazdu. Dokonuje się pomiaru przepływu paliwa w przewodach doprowadzających paliwo do silnika.

Diagnostyka układu zapłonowego - wykrywanie usterek w układzie które powoduje zakłócenia w pracy silnika. Sprawdzenie ciągłości obwodu niskiego napięcia oraz przepływu prądu w tym obwodzie. W nowoczesnych samochodach diagnostyce podlegają również obwód wysokiego napięcia.
Sprawne działanie układu zapłonowego polega na wzajemnym współdziałaniu (odpowiednim ustawieniu i uregulowaniu) wszystkich elementów obwodu zarówno niskiego jak i wysokiego napięcia.

Diagnostyka układu hamulcowego- ma na celu określanie stopnia zużycia elementów układu oraz przyczyn jego niesprawności. Kolejnym krokiem w diagnostyce układu jest sprawdzenie skuteczności działania hamulców podczas próby drogowej.

Diagnostyka układu jezdnego- diagnostyka zawieszenia kół polega na wykrywaniu w układzie niesprawnych elementów, określenie luzów w poszczególnych elementach zawieszenia i sprawdzenie poprawności działania amortyzatorów.

Diagnostyka układu kierowniczego- polega głównie na sprawdzeniu luzów na poszczególnych elementach układu oraz reakcji kół na ruch kierownicą.

Diagnostyka układu elektrycznego- podczas sprawdzania wyposażenia elektrycznego bierzemy pod uwagę stan akumulatora, rozrusznika, alternatora oraz poprawność ustawienia świateł.

Diagnostyka nadwozia- badanie stanu nadwozia pod względem stopnia zużycia ma na celu przede wszystkim określenie skutków korozji. Określa się je przede wszystkim przez wizualne oględziny samochodu, jego nadwozia i podwozia, stanu blach i elementów konstrukcyjnych.