Opcje zakupów

Naprawa zawieszenia pneumatycznego 

W tej kategorii nie ma produktów.
Naprawa zawieszenia pneumatycznego

Czym jest zawieszenie pneumatyczne?

Wiele osób zadaje sobie pytanie typu, „co to jest zawieszenie pneumatyczne?”. W celu rozwiania wszelkich wątpliwości związanych z budową, diagnostyką i naprawą tego rodzaju zawieszenia, śpieszymy z pomocą. Budowa zawieszenia pneumatycznego to skomplikowany i zaawansowany system, który na rynek samochodowy wprowadził wiele zalet oraz innowacji. Takie rozwiązanie w samochodzie zapewnia jednakowe parametry resorowania bez względu na aktualne obciążenie auta. System ten często stosowany jest w samochodach typu kombi, którymi przewozi się np. bagaże. Głównym elementem budowy zawieszenia pneumatycznego jest azot. Znajduje się on w częściach tłumiących (jest sprężony), gdzie skutecznie pochłaniania nierówności wynikające z warunków drogowych.

Do niedawna zawieszenie pneumatyczne mogło kojarzyć się użytkownikom samochodów z autami klasy premium, lecz obecnie jest to element wyposażenia auta praktycznie każdej klasy. Dlatego też można z niego korzystać zarówno w pojazdach marki Mercedes, jak i chociażby budżetowych modelach Peugeot czy Citroen. U nas możliwe jest wykonanie tej usługi również do innych popularnych marek, takich jak chociażby Fiat Scudo.

Jest to także znacznie działanie łatwiejsze w samej wymianie najważniejszych podzespołów, a wpływa na to dostępność różnorodnych części, w dodatku w korzystnych cenach, co jeszcze jakiś czas temu było nie do pomyślenia. Głównym dostawcą wartościowych części do naprawy zawieszenia pneumatycznego w samochodach jest firma Arnott, która zapewnia wszechstronny dostęp do różnorodnych elementów, które są tańsze od oryginalnych, nie tracąc przy tym jednocześnie na jakości.

Umów się!
660-414-304
Sklep Thomas Markt
ul. Szachowa 1 lok. 868
04-894 Warszawa


Miechy zawieszenia pneumatycznego

Zawieszenie tego typu zapewnia stały prześwit, co z kolei pozwala na przewidywalne zachowanie auta na zakrętach i zmniejszenie wpływu obciążenia na bezpieczeństwo jazdy. Zawieszenie pneumatyczne to rozwiązanie uniwersalne, które może być zastosowane w wielu samochodach. System ten znacząco wpływa na komfort kierowcy, pasażerów oraz bezpieczeństwo na drodze. Dzięki zawieszeniu pneumatycznemu pojazd może zostać załadowany do maksimum, a komfort jazdy i bezpieczeństwo pozostanie na tym samym, wysokim poziomie.

Miechy zawieszenia pneumatycznego to element tego systemu ulegający najczęściej awarii. Wystąpienie defektu spowodowane jest nieszczelnością w układzie. Taka usterka powoduje niemożność utrzymania w miechach odpowiedniego ciśnienia powietrza. Jeśli awaria nie zostanie w porę usunięta, może doprowadzić do znacznie kosztowniejszej awarii – mianowicie zniszczenia sprężarki zawieszenia (kompresora).

Diagnostyka zawieszenia pneumatycznego to ważny element okresowych przeglądów każdego pojazdu. Profilaktyczne odwiedziny u mechanika mogą zapobiec wielu awariom, które okażą się drogie i trudne w usunięciu. Wystarczy jeden nieszczelny miech zawieszenia pneumatycznego – skutki ignorowania tej usterki doprowadzą do katastrofy. W takiej sytuacji kompresor pracuje przez długi czas, starając się utrzymać odpowiednie ciśnienie w całym układzie. Najczęściej doprowadza to do jego przegrzania, zatarcia i kosztownej awarii.

Objawy awarii i naprawa zawieszenia pneumatycznego

Nieszczelność miecha (poduszki pneumatycznej zawieszenia) można spostrzec, gdy w samochodzie kompresor pracuje częściej niż zwykle. Poza tym auto po kilkugodzinnym postoju będzie mocno opadać, a podniesienie będzie utrudnione. W przypadku dużej nieszczelności samochód całkowicie "siądzie" i jazda nim będzie niemożliwa!

Naprawa zawieszenia pneumatycznego to dość kosztowna usługa. Uniknąć jej można poprzez wykonywanie regularnych przeglądów. Diagnostyka pomoże wykryć wszelkie nieszczelności, wówczas można zareagować o wiele szybciej, oszczędzając pieniądze, czas i nerwy.

Usługi w ramach naprawy zawieszenia pneumatycznego

Pragnąc spełnić Państwa oczekiwania i fachowo wykonać zlecone zadania, oferujemy szeroki pakiet realizowanych usług, które składają się na naprawę zawieszenia pneumatycznego. Do przykładowych możliwości zalicza się wymiana:

- poduszki zawieszenia,

- kolumny zawieszenia,

- amortyzatora zawieszenia,

- kompresora zawieszenia pneumatycznego,

- bloku zaworowego/listwy airmatic.

Do wykonywanych przez nas działań należy również montaż konwersji zawieszenia pneumatycznego. Dzięki temu bezproblemowo mogą się do nas Państwo zwrócić, jeśli zawieszenie pneumatyczne przestanie funkcjonować prawidłowo. Jesteśmy w stanie przywrócić do pełnej sprawności ten układ, wymieniając na nowe każdy element jego budowy, dzięki szerokiej bazie części zamiennych firmy Arnott.

Kompleksowa realizacja naprawy zawieszenia pneumatycznego

Jak wskazaliśmy wcześniej, posiadamy szeroką ofertę usług, a co najważniejsze spore doświadczenie w zakresie wykonywania tych działań dla właścicieli wielu typów aut. Poza tym mamy też niezbędną wiedzę, by sumiennie realizować zlecone zadania. Ważne jest również to, że dysponujemy bardzo dobrej jakości częściami, które również wpływają na poziom wykonywanych usług. Jeśli te argumenty przekonały Państwa do skorzystania z naszej oferty, zapraszamy do kontaktu i przybywania do naszego warsztatu. Zrobimy wszystko, aby zawieszenie pneumatyczne w Państwa samochodzie świetnie spełniało swoją rolę i zapewniało komfort jazdy. Wystarczy jedynie zadzwonić do nas lub napisać przez formularz kontaktowy, a my odezwiemy się najszybciej, jak to tylko będzie możliwe, omówimy szczegóły i ustalimy dogodny termin naprawienia zawieszenia pneumatycznego w Państwa aucie.