Opcje zakupów

Naprawa zawieszenia pneumatycznego 

Jest 7 produktów.
Naprawa zawieszenia pneumatycznego

Czym jest zawieszenie pneumatyczne?

Wiele osób zadaje sobie pytanie typu „co to jest zawieszenie pneumatyczne?”. W celu rozwiania wszelkich wątpliwości związanych z budową, diagnostyką i naprawą tego typu zawieszenia, śpieszymy z pomocą. Budowa zawieszenia pneumatycznego to skomplikowany i zaawansowany system, który na rynek samochodowy wprowadził wiele zalet oraz innowacji. Takie rozwiązanie w samochodzie zapewnia jednakowe parametry resorowania bez względu na aktualne obciążenie auta. System ten często stosowany jest w samochodach typu kombi, którymi przewozi się np. bagaże. Głównym elementem budowy zawieszenia pneumatycznego jest azot. Znajduje się on w częściach tłumiących (jest sprężony), gdzie skutecznie pochłaniania nierówności wynikające z warunków drogowych.

Pokazuje 1 - 7 z 7 elementów
Pokazuje 1 - 7 z 7 elementów
Umów się!
660-414-304
Sklep Thomas Markt
ul. Szachowa 1 lok. 868
04-894 Warszawa


Miechy zawieszenia pneumatycznego

Zawieszenie tego typu zapewnia stały prześwit, co z kolei pozwala na przewidywalne zachowanie auta na zakrętach i zmniejszenie wpływu obciążenia na bezpieczeństwo jazdy. Zawieszenie pneumatyczne to rozwiązanie uniwersalne, które może być zastosowane w wielu samochodach. System ten znacząco wpływa na komfort kierowcy, pasażerów oraz bezpieczeństwo na drodze. Dzięki takiemu zawieszeniu pojazd może zostać załadowany do maksimum, a komfort jazdy i bezpieczeństwo pozostanie na tym samym – wysokim poziomie.

Miechy zawieszenia pneumatycznego to element tego systemu ulegający najczęściej awarii. Wystąpienie defektu spowodowane jest nieszczelnością w układzie. Taka usterka powoduje niemożność utrzymania w miechach odpowiedniego ciśnienia powietrza. Jeśli awaria nie zostanie w porę usunięta, może doprowadzić do znacznie kosztowniejszej awarii – mianowicie zniszczenia sprężarki zawieszenia (kompresora).

Diagnostyka zawieszenia pneumatycznego to ważny element okresowych przeglądów każdego pojazdu. Profilaktyczne odwiedziny u mechanika mogą zapobiec wielu awariom, które okażą się drogie i trudne w usunięciu. Wystarczy jeden nieszczelny miech zawieszenia pneumatycznego – skutki ignorowania tej usterki doprowadzą do katastrofy. W takiej sytuacji kompresor pracuje przez długi czas, starając się utrzymać odpowiednie ciśnienie w całym układzie. Najczęściej doprowadza to do jego przegrzania, zatarcia i kosztownej awarii.

Objawy awarii i naprawa zawieszenia pneumatycznego

Nieszczelność miecha (poduszki pneumatycznej zawieszenia) można spostrzec, gdy w samochodzie kompresor pracuje częściej niż zwykle. Poza tym auto po kilkugodzinnym postoju będzie mocno opadać, a podniesienie będzie utrudnione. W przypadku dużej nieszczelności samochód całkowicie "siądzie" i jazda nim będzie niemożliwa!

Naprawa zawieszenia pneumatycznego to dość kosztowna usługa. Uniknąć jej można poprzez wykonywanie regularnych przeglądów. Diagnostyka pomoże wykryć wszelkie nieszczelności, wówczas można zareagować o wiele szybciej oszczędzając pieniądze, czas i nerwy.