Opcje zakupów
Kompresor pompa zawieszenia

Kompresor pompa zawieszenia BMW E61 - Thomas Markt

Zawieszenie pneumatyczne to praktyczne rozwiązanie stosowane w wielu modelach samochodów, w którym mieszy (powietrzne worki) napełniane są przez kompresor. Pompa napędzana jest natomiast albo za sprawą silnika samochodu, albo zainstalowanego w nim układu elektrycznego. Podczas ruchu tłoka, koła i zaworu poziomującego układ kompresuje dodatkowe powietrze i wypuszcza je w momencie rozprężenia układu zawieszenia. Tak wygląda mechanizm pracy kompresora – pompy zawieszenia BMW E61, który jest dostępny w asortymencie sklepu internetowego Thomas Markt. Może być on kompatybilny m.in. z modelem BMW E61. Kompresory zawieszenia proponujemy w bardzo atrakcyjnych cenach i o wysokiej jakości wykonania.

Pokazuje 1 - 5 z 5 elementów
Pokazuje 1 - 5 z 5 elementów

Kompresor pompa zawieszenia BMW E61

Thomas Markt to największy w Polsce dystrybutor części zamiennych do układów zawieszenia pneumatycznego samochodów osobowych. W naszym asortymencie znajdują się profesjonalne elementy samochodowe doskonałej jakości, nie tylko kompresor zawieszenia BMW E61, ale wiele innych, które umożliwiają komfortową i bezpieczną jazdę. Sam układ pneumatyczny ma naprawdę sporo korzyści. Przede wszystkim wyraźnie zmniejsza odczuwalne obciążenie pojazdu, dzięki czemu samochód nie „siada” pod wpływem załadunku. Ponadto pneumatyka przyczynia się do zwiększenia pewności kierowcy na prostej drodze i zakrętach – bez względu na panujące warunki atmosferyczne. Dbamy o atrakcyjne warunki finansowe, np. kompresor pompa zawieszenia BMW E61 z naszej oferty charakteryzuje się doskonałym stosunkiem jakości do ceny. Jako firma w Thomas Markt możemy poszczycić się długoletnim doświadczeniem oraz setkami tysięcy zadowolonych klientów. Można się z nami kontaktować pod numerem telefonu 660 414 304 lub poprzez e-mail (sklep@thomasmarkt.com).

Kompresor BMW E61 - jakie ma zadanie?

Zawieszenie pneumatyczne jest jednym z najbardziej luksusowych rodzajów zawieszeń montowanych w samochodach, dlatego znajdziemy je w większość marek, które przykładają ogromną wagę do komfortu i wygody właścicieli pojazdów. Jedną z najważniejszych części tego układu jest kompresor zawieszenia nazywany często pompą zawieszania. Jego zadaniem jest zasysanie powietrza, nadawanie mu ciśnienia i kierowanie go do miechów powietrznych. Taki kompresor BMW E61 działa na zasadzie zwykłego kompresora, a jego budowa jest naprawdę prosta. Posiada silnik elektryczny z gniazdem przyłączeniowym, korbowód, tłok, metalowy cylinder, tłokę, filtr osuszacza (zapobiega korozji), wlot powietrza. To urządzenie proste i jakże potrzebne w całym układzie zawieszania.

Kompresor Nivo BMW E61 - jakie są przyczyny awarii?

Przyczyny awarii kompresora Nivo BMW E61 i innych modeli może być naprawdę wiele. Najczęściej zdarza się jednak, że jest to nieszczelność układu zawieszenia, która sprawia, że kompresor jest zmuszony do ciągłej pracy, w celu utrzymania ciśnienia w całym układzie zawieszenia. Dochodzi wtedy do przegrzania (kompresory wykazują odporność do około 100 stopni Celsjusza) i awarii. Wśród innych powodów wymienia się także uszkodzenia mechaniczne np. w wyniku uderzenia czy wypadku, a także nieszczelność przewodów czy uszkodzenie przewodu zasilająco-sygnałowego. Wiele osób kupując używane auto, nie wie, że dobrze jest sprawdzić stan kompresora, gdyż jego awaria wiąże się z koniecznością poniesienia sporych kosztów. Wśród objawów, które wskazują na awarie kompresora zawieszenia BMW E61 wymienia się: ciągłe włączanie się kompresora lub jego stała praca, głośna praca, brak możliwości osiągnięcia wymaganego prześwitu czy bardzo długi czas ładowania ciśnienia do określonej wysokości prześwitu. W takich sytuacjach należy podejrzewać, że kompresor zawieszenia jest do wymiany. Mamy dwie opcje: nowy bądź regenerowany.

BMW E61 kompresor zawieszenia - najwyższa jakość oferowanych części

W przypadku awarii kompresora zawieszenia BMW E61 czy innych modeli konieczna jest jego wymiana. Należy pamiętać, że podczas wymiany sprężarki zawsze należy wymienić filtry i przekaźnik na nowy, gdyż stary przekaźnik, przez wzgląd na zużycie może prowadzić do przegrzania się i w konsekwencji do spalenia się nowego kompresora, który przecież nie jest wyjątkowo tanią częścią, dlatego warto zadbać o kompleksową naprawę. U nas oferujemy wszystkie części w bardzo atrakcyjnych cenach i o ponadprzeciętnej jakości, dlatego warto skorzystać z naszej oferty. Posiadamy wiele modeli kompresorów zawieszenia E61, a także filtry z przekaźnikiem kompresora. Co ważne, mamy nie tylko nowe, ale również regenerowane kompresory. Oferta naszego sklepu jest naprawdę szeroka. Każdego dnia dążymy do tego, aby poszerzać asortyment, a wszystko w trosce o wszystkich naszych klientów.

BMW E61 kompresor zawieszenia gdzie jest zlokalizowany?

W celu wymiany kompresora zawieszenia E61 konieczne jest, aby zdjąć pokrywę plastikową, czyli osłonę podwozia. Umiejscowiona jest ona pomiędzy tylnym prawym kołem, a tylnym zderzakiem. Wystarczy się położyć i kompresor powinien być widoczny. Dla osób, które martwią się o prawidłowy montaż, polecamy usługę w naszym warsztacie na ulicy Płowieckiej 65. Nasi specjaliści zrobią wszystko, aby instalacja Nivo BMW E61 mogła zostać w sposób bezpieczny i prawidłowy zamontowana. Wyróżnia nas ogromna wiedza i profesjonalizm, dlatego warto. Od lat przykładamy ogromną wagę do kompleksowości świadczenia usług, dlatego nasz warsztat cieszy się bardzo dobrymi opiniami. W sytuacji, kiedy nie mamy pewności co do montażu, warto zwrócić się o pomoc do specjalistów. Zachęcamy!

Pompa zawieszenia BMW E61 - regenerowana lub nowa

W naszym sklepie mamy do wyboru kompresor zawieszenia E61 nowy lub regenerowany. Wiele osób zastanawia się, na czym polega regeneracja kompresora BMW E60? Otóż pompa ta zostaje poddana kompletnej regeneracji, która polega na wymianie uszkodzonych czy zużytych części na nowe. Wszystkie inne są poddawane gruntownemu czyszczeniu i malowaniu, a także zabezpieczane przed korozją. Każdy taki kompresor jest sprawdzany pod względem wydajności, dlatego nie odbiega parametrami i działaniem od nowych oryginalnych części. Dodatkowo wyróżnia go atrakcyjna cena. W celu zakupu części w korzystnej cenie należy zwrócić starą część. W przeciwnym razie konieczne będzie doliczenie kaucji. Nowe czy regenerowane sprężarki - u nas zadziwiają jakością, dlatego warto pomyśleć o ich zakupie. Gwarantujemy, że będą zadziwiać swoim działaniem i trwałością. Pochodzą od renomowanych firm, które słyną z produkcji trwałych i dobrych rozwiązań. Zachęcamy do skorzystania z naszej oferty, a w przypadku jakichkolwiek pytań do kontaktu. Jesteśmy do dyspozycji wszystkich naszych klientów. Chętnie pomożemy wybrać najlepsze części do każdego auta.